Aktualności

Nasze wydarzenia i imprezy.

38. Rajd Polskie Safari już w sierpniu w Przasnyszu!

38. Rajd Polskie Safari rozegrany zostanie w dniach 3 – 5 sierpnia w Przasnyszu i odbędzie się w obsadzie międzynarodowej. Oprócz bowiem 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Dacia Duster Elf Cup oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja stanowić będzie eliminację Mistrzostw FIA-CEZ. Na starcie zobaczymy więc nie tylko wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, ale także załogi zagraniczne!

Bazą zawodów będzie ponownie gościnny Przasnysz. To dzięki życzliwości władz Powiatu Przasnyskiego, Miasta Przasnysz, Miasta i Gminy Chorzele, Gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Czernice Borowe będą się mogły odbyć najstarsze cykliczne zawody terenowe w naszym kraju. Rok temu udało nam się nawiązać wiele przyjaźni, które procentują obecnie podejmowaniem wspólnych działań, aby zawody wypadły jak najlepiej.

Pomagają nam nie tylko władze samorządowe, strażacy i okoliczni mieszkańcy, ale także np. księża z poszczególnych parafii. Chodzi bowiem o to, aby rajd przebiegał w sposób jak najbardziej bezpieczny. Nie można bowiem zapominać, że sport samochodowy – ze względu na duże prędkości uczestniczących aut – niesie ze sobą zagrożenia. Zawsze może się przydarzyć ludzki błąd czy defekt pojazdu. Pamiętajmy o tym!

Trasa naszych zawodów w stosunku do ubiegłego roku będzie rozszerzona – odbędzie się w sumie siedem odcinków specjalnych, w tym rozegrany w sobotę, 4 sierpnia widowiskowy prolog. Tego samego dnia na rynku w Przasnyszu odbędzie się także spektakularny wybór pozycji startowych. Będzie więc okazja do porozmawiania z uczestnikami.

W niedzielę, 5 sierpnia do przejechania jest sześć prób – dwie pętle po trzy odcinki. Łącznie OS-y liczyć będą około 224 kilometrów. Więcej szczegółów ujawnimy wkrótce…

Zapraszam wszystkich: zawodników, dziennikarzy i kibiców na Rajd Polskie Safari. Gościnny Przasnysz na Was czeka!

Jerzy Trzaska
Dyrektor 38. Rajdu Polskie Safari 2018

 

38. Rajd Polskie Safari wraca do Przasnysza!

 

Back to top