Aktualności

Nasze wydarzenia i imprezy.

Cała czołówka na starcie Rajdu Polskie Safari

60 załóg znalazło się na liście zgłoszeń do tegorocznego Raju Polskie Safari. Na trasach odcinków specjalnych zlokalizowanych wokół Przasnysza zobaczymy całą czołówkę walczącą w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Rajdach Terenowych Strefy Centralnej (CEZ).

42 Rajd Polskie Safari to czwarta runda tegorocznej rywalizacji w europejskim cyklu. W najbliższy weekend o kolejne punkty powalczą między innymi Czesi Miroslav Zapletal i Marek Sykora (Ford F150), Michał i Julita Małuszyńscy (Mini John Cooper Works Rally), czy wreszcie Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją (BMW X3). Łącznie na wspólnej liście zgłoszeń do CEZ, Mistrzostw Polski w Rajdach Terenowych i Mistrzostw Czech w Rajdach Terenowych pojawiły się 32 ekipy.

Na odcinkach 42 Rajdu Polskie Safari rywalizować będą także załogi walczące o punkty Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja (18 zgłoszeń), Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (4 zgłoszenia) i Adventure Pucharze Polski Samochodów Terenowych (6 zgłoszeń). Ten ostatni cykl to seria zawodów dla kierowców bez licencji, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z terenowym ściganiem.
W sezonie 2023 trasa Rajdu Polskie Safari składa się z siedmiu odcinków specjalnych. Ich łączna długość to ponad 200 kilometrów.

Przedsmak rajdowych emocji będzie można poczuć już w sobotę, 29 lipca. Bezpośrednio po ceremonii startu, która została zaplanowana na godzinę 18:00 i odbędzie się tradycyjnie na rynku w Przasnyszu zawodnicy ruszą na prolog Sebory o długości niespełna 14 kilometrów.
W niedzielę pierwszy odcinek wystartuje już o 8:35 nad ranem, a rywalizacja w całym Rajdzie Polskie Safari potrwa do późnego popołudnia. Zamknięcie imprezy to ceremonia mety, na którą załogi wrócą na przasnyski rynek w niedzielę, po godzinie 17:00.

Dokumenty i listy zgłoszeń:
• Samochody (rajdpolskiesafari.pl/samochody/)
• Motocykle (rajdpolskiesafari.pl/motocykle/)

Back to top