Aktualności

Nasze wydarzenia i imprezy.

Dyrektor Rajdu Polskie Safari 2019 zaprasza.

Już po raz trzeci ziemia przasnyska będzie gościć najlepszych z najlepszych w ramach 39. Rajdu Polskie Safari 2019. Zaszczytną funkcję Dyrektora Rajdu powierzono mojej osobie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt jak również wyzwanie i wyróżnienie. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas dwóch poprzednich edycji jako Wicedyrektor ds. Zabezpieczenia pozwoli mi stanąć na wysokości zadania.

39. Rajd Polskie Safari rozegrany zostanie w dniach 3-4 sierpnia. Oprócz 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Dacia Duster Elf Cup oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja stanowić będzie także eliminację Mistrzostw FIA-CEZ. Na starcie zobaczymy więc nie tylko wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, ale też załogi zagraniczne.

Analogicznie do lat ubiegłych bazą rajdu będzie Przasnysz. Dzięki uprzejmości władz miasta możemy zorganizować tutaj start i metę na malowniczym miejskim rynku, jak również biuro rajdu i park serwisowy. Odcinki specjalne rozegrane zostaną w rajdową niedzielę na terenie gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Chorzele. Dziękuję bardzo włodarzom tychże gmin, jak również powiatu przasnyskiego na czele ze Starostą Przasnyskim, za życzliwe przyjęcie i wyrażenie zgody na przeprowadzenie imprezy.

Tegoroczny, 39. Rajd Polskie Safari 2019 to sześć prób sportowych – dwie pętle po trzy odcinki: OS Jednorożec, OS Krzynowłoga Mała i OS Inter-Bor, o łącznej długości ok. 166 km.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić wszystkich miłośników sportów motorowych na Rajd Polskie Safari 2019.
Do zobaczenia na odcinkach specjalnych.

Andrzej Miecznikowski
Dyrektor 39. Rajdu Polskie Safari 2019

Back to top