Aktualności

Nasze wydarzenia i imprezy.

Otwarcie Listy Zgłoszeń do 42. Rajdu Polskie Safari

42. Rajd Polskie Safari w sezonie 2023 będzie 4. rundą Mistrzostw Europy FIA Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych. Na trasach odcinków specjalnych zlokalizowanych wokół Przasnysza rywalizować będą także załogi walczące o punkty Rajdowych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Republiki Czeskiej Samochodów Terenowych.

 

Na starcie Rajdu Polskie Safari zobaczymy również tradycyjnie motocyklistów ścigających się w Mistrzostwach i Pucharze Polski w Rajdach Baja. W ten sam weekend na rajdowych trasach pojawią się też ekipy rywalizujące w Adventure Pucharze Polski Samochodów Terenowych. To cykl zawodów dla kierowców bez licencji, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z terenowym ściganiem.
Jeszcze przed rozpoczęciem rajdu organizatorzy zaplanowali komercyjne testy dla zawodników, które odbędą się na przygotowanej trasie o długości 5 kilometrów. Ich wstępna data to czwartek, 27 lipca – dwa dni przed startem do pierwszego odcinka specjalnego.

W tym roku na trasę Rajdu Polskie Safari złoży się 7 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Już w sobotę, 29 lipca, bezpośrednio po ceremonii startu, która odbędzie się na runku w Przasnyszu, rozegrany zostanie prolog. W niedzielę zawodnicy ruszą do rywalizacji na kolejnych sześciu odcinkach specjalnych. Impreza zakończy się w niedzielę późnym popołudniem.
W poniedziałek, 26 czerwca zostały otwarte zgłoszenia do 42 Rajdu Polski Safari. Wszystkie informacje znajdują się w Regulaminach Uzupełniających dla poszczególnych cykli.

42. Rajd Polskie Safari. Ważne daty
• 26.06 Otwarcie Listy Zgłoszeń oraz procesu akredytacji
• 20.07 Zamknięcie Listy Zgłoszeń
• 24.07 Publikacja Listy Zgłoszeń
• 29.07 Otwarcie Biura Rajdu i Biura Prasowego
• 29.07 Ceremonia Startu 42. Rajdu Polskie Safari
• 30.07 Ceremonia mety 42. Rajdu Polskie Safari

Back to top